Kolb kolvis
Kolb kolvis on üks kõigest levinumatest ja odavamatest vaakumtorudest, mida kasutatakse avakontuuri või madala rõhuga süsteemides. Soojuskandja soojenemine toimub kontakteerumisel klaaskolvi selektiivskattega. Soojuskandjana võib olla nii vesi kui ka antifriis (või tema seguvedelik). Sellised süsteemid töötavad soojuskandja ülerõhu puudumisel, sest neid ei ole võimalik efektiivselt hüdroisoleerida. Süsteemid on tihtipeale soojuskandja passiivse tsirkulatsiooniga. Selliste vaakumtorude põhjal on valmistatud mõned teised modifikatsioonid.
Kolb kolvis vasktoruga
U-tüüpi vaakumtorud
Seoses sellega, et soojuskandja voolab U-tüüpi vasktorust läbi, tekivad raskused montaažitööga. Soojuskandja lekke vältimiseks tuleb süsteemis hüdroisoleerida iga toru eraldi.. See toob endaga kaasa suured paigaldus- ja ekspluatatsioonikulud. Iga leke, mehhaaniline rike või vaakumtoru vahetus põhjustab kollektori töö peatumise. U-tüüpi vaakumtorud on välja töötatud 1 tüüpi vaakumtoru põhjal surve all töötavate süsteemide jaoks (pumbaga süsteemid). Vee puudumise tõttu, kollektor teoreetiliselt võib töötada temperatuuridel kuni -50°C, kuid antifriiside kõrge viskoossuse ja kollektori hüdraulilise takistuse tõttu (vasktorude diameeter on 5mm) süsteemi pump ei saa kollektori käivitamisega hakkama kuni soojenemise hetkeni (nii kaua, kui see soojeneb), mis võib omakorda põhjustada ülekuumenemist ja antifriisi süsteemist väljaviskamist. Antud kollektori ekspluatatsioon seepärast ei ole soovitatav madalamatel temperatuuridel (kuni -25°C).
Heatpipe vaakumtoru
Vaakumsoojustoru (Heatpipe) on autonoomne ja koosneb kahest torust, mis on tehtud ülivastupidavast boorsilikaatklaasist. Süsteem on kergesti hooldatav ja remonditav. Vajaduse korral sellist tüüpi vaakumtoru võib uue vastu vahetada kollektoritööd peatamata. Torusid võib juurde lisada (kui on soojuse hulk on ebapiisav) või osaliselt ära võtta (liigsoojuse puhul) suurendades või vähendades sellega pindalad. Tänapäeval soojusvaakumtorude (Heatpipe) variant on kõige levinuim. Ekspluatatsioonhooldus praktiliselt puudub. Turul leidub kahte tüüpi vaakumtorusid, mis erinevad teineteisest selektiivkatte poolest. Väliselt võib neid eristada värvi järgi (ALN/AIN-SS/CU on tumedam), aga kui vaadata toru sisse, siis toru ALN/AIN-SS/CU kattega helendab punasega ja AL/N/AL kattega helesinisega. Soojusvaakumtoru ALN/AIN-SS/CU kattega on efektiivsem kui AL/N/AL kattega.
Vakumeeritud toru Super Heatpipe
Super Heatpipe vaakumtorude tööprintsiip on sama, mis tavalistel vaakumtorudel ja neil on kõik eelnevalt loetletud omadused, kuid neil on ka rida erinevusi, mis tõstavad oluliselt nende efektiivsust. Super Heatpipe torudes vaakumeeritakse toru terve sisemine ala, mitte ala kahe klaastoru vahel (Heatpipe), mille tulemuseks soojuskadu on minimaalne ning seade töötab efektiivselt temperatuuridel kuni -50°С. See tähendab ka seda, et kasuteguri koefitsient kasvab. Tänu kõrgselektiivsele absorbeerivale kattele sellised torud on tundlikud hajuvalguskiirguse suhtes ning töötavad ka pilvise ilmaga, omades väga väikest tootlikkuse kadu. See tähendab, et hajuvalguskiirgus neeldub ja muundatakse soojusenergiaks. Super Heatpipe torude süsteem on valmis tööks kohe, kui päikesekiired langevad vaakumtorude pinnale. Super Heatpipe torude on efektiivsus on 15 % võrra kõrgem kui Heatpipe torudel.